Lokalizacja, pomiary i osuszanie

Badania Termowizyjne

Lokalizacja wycieków

Lokalizacja przecieków i wycieków z instalacji Wodno-kanalizcyjnych i centralnego ogrzewania

Test Szczelności Blowerdoor

Wynajem osuszaczy

Wynajem sprzętu do osuszania budynków w tym osuszaczy, nagrzewnic i wentylatorów. Osuszanie mieszkań i budynków z wilgoci technologicznej

Osuszanie i ozonowanie

Pomiary zawilgoceń

Wyznaczenie obszaru zawilgocenia, pomiary miernikami wilgotności i termowizyjne


Wilgoć, z reguły już powyżej 70%, powoduje powstawanie pleśni i sprzyja rozwojowi niebezpiecznej grzybni, która niszczy elementy konstrukcyjne oraz negatywnie wpływa na zdrowie mieszkańców. Zjawisko to występuje bardzo często przy zbyt szczelnych pomieszczeniach, w których nie ma odpowiedniej wymiany powietrza, jednak związane jest to przede wszystkim ze zbyt wysokim poziomem wilgotności względnej.

Osuszanie budynku przy nowych inwestycjach znacząco skraca czas wysychania murów, tynków i posadzek a co za tym idzie ogranicza koszty realizacji budowy oraz znacząco zmniejsza ilość energii potrzebnej do ogrzania budynku.

Osuszanie daje Państwu także możliwość prowadzenia prac wykończeniowych nawet przy niskich temperaturach lub w okresie zimowym.

Przy zastosowaniu osuszaczy mają Państwo możliwość dokładnego zaplanowania harmonogramu prac bez zbędnych przestojów technologicznych, unikną też Państwo rozwoju grzybów i pleśni wewnątrz pomieszczeń co ma często miejsce nawet przy nowych budynkach, które są wykańczane w stanie wysokiego zawilgocenia.

Nasza firma świadczy usługi osuszania budynków po zalaniach oraz dezynfekuje pomieszczenia celem zminimalizowania powstawania chorób, grzybni, pleśni i nieprzyjemnego zapachu. Technologia osuszania jaką stosujemy jest znacznie efektywniejsza i ekonomiczniejsza niż tradycyjne ogrzewanie i wietrzenie, które jest najgorszym sposobem osuszania budynków nie przynoszącym w niektórych przypadkach żadnego efektu.

W swojej ofercie proponujemy Państwu wynajem wysokowydajnych osuszaczy kondensacyjnych lub adsorpcyjnych o bardzo dobrych parametrach technicznych przeznaczonych do osuszania pomieszczeń o kubaturze nieprzekraczającej 300 m3 dla jednej sztuki.

Służymy także Państwu pomocą swoimi miernikami przy określaniu stopnia zawilgocenia oraz wykonujemy zdjęcia kamerą termowizyjną osuszanych pomieszczeń.

Cena lokalizacji przecieków i osuszania pomieszczeń uzgadniana jest indywidualnie w zależności od :

  • Rodzaju budynku (wielkości badanej lub osuszanej powierzchni)
  • Formy badania lub osuszania
  • Ilości wypożyczonego sprzętu i okresu na jaki został wypożyczony

Wiecej informacji pod numerem telefonu : 665-079-169

Nasze publikacje :

Jak lokalizować straty ciepła ? - artykuł

Wady występujące w budynkach w oku kamery termowizyjnej- prezentacja

Badania szczelności budynków metodą Blower door - prezentacja

Zima w mieście w obiektywie kamery termowizyjnej - film

Wiecej o badaniach termowizyjnych

Informacje o termografii z Wikipedia

Lokalizacja przecieków Lokalizacja wycieków Mostki termiczne